11:22:00 - 12.08.2009Kronika

Kapet në Fier nga RENEA i shumëkërkuari Selami Hasani


Mëngjesin e sotëm është kapur nga forcat e RENEAS i shumëkërkuari për vrasje Selami Hasani. Ai është i dënuar nga Gjykata e Krimeve të Rënda me 25 vjet burg, pasi ka kryer dy vrasje në vitin 2004. Banori 43 vjecar i Fierit ka qënë një ndër më të kërkuarit e Interpolit dhe është përgjuar për muaj me radhë, derisa është vënë në pranga, ndërsa ishte në banesën e tij në Fier, ku iu gjetën edhe dy pistoleta si provë materiale.

Selami Hasani ka patur lidhje edhe me kriminelin tjetër të Fierit Arben Isufaj, i njohur ndryshe si Ben Qimja dhe u dënua në 2004-ën për vrasjen e nipit të këtij të fundit Julian Isufi dhe një kampisti që u vra rastësisht gjatë shkëmbimit të zjarrit mes dy bandave.

 

       Jonida Salku


09:48:00 - 18.04.2011 - Kronika
Sipas “Balkanweb” një tjetër incident në kuadër të fushatës zgjedhore për zgjedhjet vendore të 8 majit është shënuar në orët e para të mëngjesit të së hënës. Rezulton qe një sasi eksplozivi ka shpërthyer pranë banesës s&e...

09:52:00 - 15.04.2011 - Kronika
Sipas “Gazeta Shqiptare” eshtrat e emrave të mëdhenj të kulturës dhe historisë shqiptare si Fishta, Mjeda, Zadeja, Shantoja, Harapi etj, mund të jenë zhdukur pas '90-ës, ndërsa ka lulëzuar shitja e varreve në varrezat katolike të Rrmajit, në Shkodër. Rezulton se Dom...

13:28:00 - 14.04.2011 - Kronika
Sipas “Ora News” krahas posterave të kandidatëve të cilët garojnë për bashkinë e Himarës në rrugën nacionale Himarë-Sarandë, ka edhe shumë shkrime të shkruara në gjuhën greke ku shahen shqiptarët dhe kryesisht çamët. Ka mbishkrime te tipit...

13:22:00 - 14.04.2011 - Kronika
Avioni i “Arabia Airlines” me 239 pasagjerë në bord u detyrua te beje një ulje emergjente sot paradite në orën 11:00, në aeroportin e Athinës “Eleftherios Venizelos” për shkak të alarmit se një zjarr ra në pjesën e bagazhit të tij, por që më pas rez...

13:10:00 - 14.04.2011 - Kronika
Incidenti i pak ditëve me parë në Bathore në prag të zgjedhjeve lokale që solli dhe përplasjes mes FNSH dhe Ministrisë së Rendit është sjellë në vëmendje sot nga kreu i Policisë së Shtetit, Hysni Burgaj. Kreu i Policisë së Shtetit Hysni Burgaj bëri sot...


  Ballsh, helmohen nga uji i pijshëm mbi 150 persona • Në mbrëmjen e djeshme në spitalin e Ballshit u paraqitën shumë persona, mbi 150. Ata kanë shfaqur probleme me stomakun, si pasojë e helmimit. Dyshohet se shkak për këtë ka qënë uji i pijshëm, megjithëse autoritetet vendore nuk e kanë konfirmuar një gjë të tillë. Për shkak se vetë banorët thonë se janë helmuar nga uji, ndërmarrja e furnizimit me ujë të pijshëm e ka ndërprerë furnizimin në këtë qytet. Nga Ministria e Shëndetësisë janë dërguar ekspertë për të hetuar mbi këtë rast, ndërkohë që ka shkuar në vendngjarje edhe Ministri Petrit Vasili.
   
   
      Pergatiti: Jonida Salku
    »»»
        
Video


17.03.2010
Driloni...
Pamjet me te bukura nga Driloni, pjesa me e bukur turistike e qytetit te Pogradecit.